Üyelik Başvurusu   Şifremi Unuttum

 
Ana Sayfa  English  İletişim  
Klinik Araştırma nedir?
James Lind ile seyahat
Dernek Görüşleri
Linkler
       [ ]
Dokümanların tamamına ulaşmak için tıklayınız.

 
  Haberler
 

13 Nisan 2017

TİTCK ile Sağlık Bilimleri Üniversitesi arasında Protokol imzalandı... SocialDoctors İçerisinde Paylaş

Törende konuşan Dr. Hakkı Gürsöz; “ İki Kurumun ortak çalışmasının ilk meyvesi kısa süre önce yayımladığımız “Solunum Yolu Hastalıklarında Kullanılan İnhaler Tedavilerin Maliyetlerinin Değerlendirilmesi 1998-2015 Dönemi” isimli rapordur. Bu protokol bir milat olacak. Yapacağımız çalışmalar ile veriler bilgiye, bilgi irfana dönüşecek” dedi. Kurum ve Üniversite arasındaki işbirliği kapsamına tıbbi cihaz test kontrol ve kalibrasyon eğitim çalışmalarının da alınabileceğini söyledi. Prof. Dr. Cevdet Erdöl ise işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. “Sağlığın her alanında veri potansiyeli var. Bunu kullanmamız lazım” diye konuştu. 

Yürütücülüğünü Dr. Hakkı Gürsöz ve Prof. Dr. Cevdet Erdöl’ün, koordinatörlüğünü Yrd. Doç. Dr. Güven Bektemur ve Doç. Dr. İsmail Mert Vural’ın yaptığı işbirliği protokolüne göre Kurumun görev alanına giren bilimsel araştırmalar ve yayınlar konusunda ortak çalışmalar yürütülecek. 

Sağlık Bilimleri Üniversitesi, Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu’na, görev alanına giren konularda eğitim desteği verecek. 

İşbirliği protokolü ilk aşamada 4 yıl süreyle geçerli olacak.

« Geri

Klinik Araştırmalar Derneği © 2006-2007 PLEKSUS